Łosiu - Gry przy paśniku

      

Polecam

O MNIE

Jestem grającym Łosiem. A jaki jest Łoś, każdy widzi. Niedzielny gracz, mięso armatnie Battlefielda, anonimowa ofiara komputerowych wojen. Gram dużo, niekoniecznie dobrze. Zapraszam na livestream!

Przyszedł czas na odpalenie kolejnego celu, który poprawi techniczną jakośc live z Puszczy. Co tym razem? Nowy komp do streamów!

 

Wstępne parametry:

Proc: Intel Intel Core i9-9900K, 3.6GHz, 16MB, OEM (CM8068403873914)

Chłodzenie: wodne, Corsair H115i PRO RGB 280mm (CW-9060032-WW)?

Płyta: Gigabyte Z370 AORUS Gaming K3?

Dysk system: Dysk SSD Samsung 860 EVO 500GB SATA3 (MZ-N6E500BW)?

Dysk dane: Dysk Western Digital Black, 4TB, SATA III (WD4005FZBX)?

Zasilacz: Chieftec 750W (GPS-750C)?

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black (SPC178)?

 

Do tego system boxowy i pamięć RAM (DDR4). Poszczególne elementy układanki moga sie jeszcze zmienić, ale chodzi mi o sprzęt tej klasy.

Łączny koszt (z akcesoriami, pastami itp) - 5.500-6.000 zł.

Ubiegam pytanie, zdecydowałem sie na procesor Intela, gdyz kiedyś będę ten sprzęt chciał zagospodarować jako komputer do gier.

 

Dlaczego?

Dotychczasowa maszyna do streamów spisała się świetnie - streamy w rozdzielczości 1600x900p w presecie fast (jakośc kodowania sygnału, która im wolniejsza tym bardziej obciąża procesor) wyglądają całkiem nieźle. Niestety przy tym presecie nie ma opcji na odpalenie streama w FullHD czy gry z bardziej wymagającą grafiką (jak np. Escape from Tarkov), bo procesor (mimo podkręcenia) nie wyrabia. Aby wejść na wyższy poziom jakości będę musiał przejśc na sprzęt z mocniejszymi parametrami.

Przy okazji, stary sprzęt do streamów (procesor w końcu jest bardzo mocny) stałby się moim kompem do gier (z kompa do gier przełożę kartę grafy) - dotychczasowy sprzęt do streamów ma już 5 lat i coraz częściej muszę zjeżdżać z dół z detalami - co odbija się na tym, że nie mogę Wam pokazać na streamie gier w najlepszych opcjach graficznych.

Podsumowując - zakup nowego kompa do streamów pozwoli zarówno na poprawienie jakości samych streamów jak i na prezentację gier na wyższym poziomie detali.

Drugi scenariusz zakłada zrobienie "potwora" do gier i odpalenie grafiki takiej, że oko wypływa, i pozostanie przy dotychczasowej jakości streamów - co przełożyłoby się na niższa rozdzielczość, ale za to odpalanie wszystkich możliwych efektów - w takim wypadku musiałbym dołożyć do zestawu jedną z topowych kart graficznych.

UPDATE - 10.03.2019.

W wypadku nie zebrania całej kwoty do końca marca, będzie podjęta decyzja czy zbieramy dale czy może pieniądze zostaną wydane na rozbudowę istniejącego sprzętu (np. o potężną kartę grafiki celem streamu z jednego komputera).

Projekt i realizacja: kycu.net