Łosiu - Gry przy paśniku

      

Polecam

O MNIE

Jestem grającym Łosiem. A jaki jest Łoś, każdy widzi. Niedzielny gracz, mięso armatnie Battlefielda, anonimowa ofiara komputerowych wojen. Gram dużo, niekoniecznie dobrze. Zapraszam na livestream!

Miała być notka na FB, ale wyszło tyle, że postanowiłem wrzucić to na bloga ;) Przed chwilą przeczytałem, że Paradox Interactive wykupił od CCP White Wolfa. White Wolf to jedna z ikon świata RPG. Ich dorobkiem jest świat World of Darkness (Świat Mroku), w którego skład wchodzą takie tematy jak Wampir: Maskarada, Wilkołak: Apokalipsa czy Mag: Wstąpienie. Jak dla mnie to news dnia. Niby przejęcie jakich wiele na rynku, ale moim zdaniem wiąże się z tym kilka ciekawych rzeczy.

Po pierwsze, ku mojemu ubolewaniu, raczej nie zobaczymy MMO w świecie Wampira od CCP - projekt ten jest definitywnym trupem. Osobiście, mimo informacji o zawieszeniu prac liczyłem na to, że ten "trup" będzie reanimowany przez CCP. Informacja o przejęciu to definitywny ostatni gwóźdź do trumny. Tyle jeśli chodzi o najciemniejszą stronę medalu.

Z drugiej strony mamy także pozytywy. Zakup marki z reguły wiąże się z planami jej wykorzystania (chociaż to brzmi biorąc pod uwagę przygody CCP ;) ). Paradox może nie wydaje mega wybitnych gier, ale ma na swoim koncie całkiem przyzwoite produkcje. Tak więc w powietrzu czuję zapach nowych tematów - co ja bym dał za dobre RPG w świecie Maskarady :)

Kolejną sprawą jest fakt, iż Paradox Interactive jest zdecydowanie bardziej przyjazny fanom. Co to ma do rzeczy? Pamiętacie inicjatywę fanowskiego remake gry Vampire: The Masquerade - Bloodlines? W zeszłym roku został on zablokowany przez CCP. Z podejściem Paradoxu mam nadzieję, że doczekamy się wznowienia projektu, a i być może dużego wsparcia przy jego realizacji. Może trochę mnie ponosi, ale bardzo chętnie bym coś takiego zobaczył :)

To tylko moje małe gdybania, ale faktem pozostaje, że Paradox kupił markę, bo ma wobec niej plany. Miejmy nadzieję, że zaowocują one kolejnymi grami ze Świata Mroku, który tak mi się podoba :)

 

Łosiu

Projekt i realizacja: kycu.net