Łosiu - Gry przy paśniku

      

Polecam

O MNIE

Jestem grającym Łosiem. A jaki jest Łoś, każdy widzi. Niedzielny gracz, mięso armatnie Battlefielda, anonimowa ofiara komputerowych wojen. Gram dużo, niekoniecznie dobrze. Zapraszam na livestream!

Mój kanał od kilka lat bardzo mocno się rozwija. Przez ostatnie miesiące udało się nam uzbierać ciekawą bazę sprzętu. Teraz czas na kolejny krok. Chciałbym byście wiedzieli w jakim kierunku teraz zmierzam :)

Udało nam się zgromadzić środki na zarąbiste tematy - od super komórki do live z terenu, przez drona, rozbudowę studia i aparat do nagrywania (ten ostatni nie kupiony jeszcze, bo nie ma go w Polsce ;) ). Teraz chciałem przedstawić Wam tematy sprzetowe na najbliższy czas. Łączy się to też z moim planem zwiększenia ilości godzin poświęcanych na działalność "nagrywkową". W momencie zmiany formuły pracy (przejścia na pół etatu lub całkowitego pożegnania się z firmą) chciałbym miec już skompletowany sprzęt pozwalający na bezstresowe nagrywanie. Plan zakupów przedstawia się następująco:

  1. Obiektyw do bezlusterkowca - niestety bez obiektywu nie ma nagrywania. W tym standardzie (MFT) obiektywy, które wykorzystają moc Black Magica muszą mieć odpowiedni power. I tu zaczynają się schody, bo jest to wysoki pułap cenowy. Chciałbym uderzyć w Leicę lub Lumixa - budżet do 4.100,00 zł.
  2. Statyw kamerowy z głowicą olejową - podstawa nagrywania w terenie (oraz dobry temat do domu) - budżet do 1.500,00 zł (statyw np. Benro)
  3. Gimbal - tu celuję w Ronina M. Cały zestaw trochę waży więc konieczny gimbal "na dwie ręce" - budżet do 4.400 zł
  4. Ubezpieczenie sprzętu - nie wiem dokładnie ile wyjdzie rocznie, ale mam nadzieję zmieścić się w 1.000,00 zł
  5. Akcesoria - filtry torby itp - do 1.000,00 zł

Łącznie wydzie ok. 12.000,00 zł (bez tematów podatków). Cele będą realizowane jeden po drugim, zgodnie z kolejnością - w końcu najpierw musimy mieć obiektyw aby w ogóle zacząć filmować ;)

Z czasem chciałbym dokonać zakupu także obiektywu do filmowania na dłuższym dystansie - tutaj koszt waha się od 2.500,00 do 5.000,00 zł w zależności od jakości obiektywu. Przy tej okazji chciałem podziękować Astrofazie za czas włożony w pomoc przy doborze poszczególnych modeli sprzetu.

 

Tak się to prezentuje. To naprawde ogromny koszt, ale chciałem żebyście znali mój długofalowy plan na rozbudowę zaplecza do nagrywania filmów z prawdziwego zdarzenia. Do tego czasu podejrzewam, że zrobię już podstawowy kurs montażu czy filmowania, aby wejśc w temat nagrywania także z dużo większymi umiejętnościami. W ciągu 4 tygodni powinienem tez ruszyć z serią vlogów aby ćwiczyć umiejętności nagrywkowo montażowe. Ufff, to chyba tyle :)

 

Łosiu

Projekt i realizacja: kycu.net